Pāriet uz galveno saturu
  • ENG
  • LAT
  • mājas
  • par mums
  • darbība
    • Pārgājieni
      • 26.06.2022 TORY HILL- FROCHANS LOOP
    • Mājturība, rokdarbi un praktiskās zinības
      • Celošana
      • Puzuru ZOOMdarbnīca
      • (R)ADI MIERAM
    • RÚME Meistarklases
      • Dita Lasmane-Slišāne PIPARKŪKU ZINĪBAS
      • Inese Krūmiņa - CELU CEĻOS
      • Mūsu Virtuves Noslēpumi
  • blogs
    • Zane raksta
  • RÚME bode
  • sazinies
  • PODKĀSTS

Lai mierpilni svētki jūsmājās!

24. dec. 2024, Nav komentāru
No mūsu sirdīm uz jūsējām! 


Balts sniedziņš snieg uz skujiņām,
Un maigi dziedot pulkstens skan,
Mirdz šur tur ciemos ugunis,
Un sirds tik laimīgi pukst man.
Man ir it kā kad paceltos
Gars augstumos, kur debess telts
Ir pulcējusi eņģeļus,
Kur āres spīd kā spožais zelts.

/J. Poruks/


PAR MULTEŅU SKATĪŠANOS LATVIJAS SKOLĀS. N. SAKSS KONSTANTINOVS

27. sep. 2024, Nav komentāru
Daudzās skolās šobrīd par izplatītu praksi kļūst multenes starpbrīžos. Skolotāja uzliek youtube kanālu uz digitālās tāfeles un bērni mierīgi pavada starpbrīdi. 🖥Nav skriešanas pa koridoru. Nav dauzīšanās. Visi pie vietas. Izklausās efektīvi.
Tomēr kopumā tā ir nelaba metode: bērni neizkustas, neizlādē spriedzi un arī neizmanto iespēju draudzēties cits ar citu. Tas īpaši svarīgi ir hiperaktīvajiem un emocionāli disregulētajiem. Pat tad, ja dauzīšanās rada troksni, kāds pakrīt, kāds sastrīdas vai sagrūstas (tās visas ir absolūti normālas pieredzes) bērniem ir nepieciešams brīvais laiks ārpus klases. Turklāt, aktīvs brīvais laiks. 💁
Citādi dienas gaitā bērnam spriedze tikai uzkrājas. Un ilgtermiņā šis vairāk kaitēs. Varbūt bērns eksplodēs vai nu dienas vai nedēļas beigās. Varbūt nāks uz māju "izbesījies" un provocēs vecākus. Pilnīgi noteikti labāk neuzvedīsies skolā un labāk nemācīsies. Tas ir īstermiņa risinājums, kurš - kā jau daudzi ātrie risinājumi - neatrisina problēmu, bet nākotnē to palielina.

tv.jpg

Daži risinājumi, kas strādā citās skolās:
✅ atvērta un pieejama sporta zāle starpbrīžos
✅ pašu skolēnu organizētas futbola un citas spēles skolas pagalmā katrā garajā starpbrīdī
✅ matrači un mīkstās bumbas skolas gaitenī
✅ pieaugušo "dežūras" starpbrīžos - pieskatot drošību un ātri risinot konfliktus, ja tādi gadās.
Ilgtermiņā tas atnesīs labākus rezultātus, vieglāk vadāmas klases un mācīties spējīgākus bērnus.
‼️ Ja iespējams, padalieties ar risinājumiem savās un savu bērnu skolās!

Pārpublicēts no ŠEJIENES


LVA metodikas skola “Pupa” - “Diasporas skolotāju pieredzes stāsti"

29. mai. 2023, Nav komentāru
Maijā RÚME vadītāji Zane un Mārtiņš tikās ar LVA metodikas skolu “Pupa” - “Diasporas skolotāju pieredzes stāsti" un pastāstīja par mūsu līdzšinējo darbību.


Ja tev rodas kādi jautājumi raksti mums un mēs atbildēsim pēc iespējas drīz.

Mieriņā

SIRDS UZ PERONA

14. sep. 2022, Nav komentāru
RÚME SIRDS UZ PERONA tiešraidē. 

"Apskauj pasauli ar mieru!" bija šī gada akcijas aicinājums, kuram atsaucāmies 9. septembrī 19.00-20.30 pēc Latvijas laika devamies uz dzelzceļa staciju un, kopā ar Ingunu no Latviešu teātra Īrijā "Sliedes" nolasījām pa dzejolim - veltījumu mieram!


Visi kopā apvijām zemeslodi ar zelta viju!




Vairāk info arī te.

Dzīve laukos, mājmācība un atbalsts citiem. Tiekamies ar Puncuļu ģimeni Īrijā

5. sep. 2022, Nav komentāru


Podcast klausies TE



Zane un Mārtiņš Puncuļi dzīvo Īrijā. Viņi ir trīs bērnu - Linus, Martas un Mildas - vecāki, un tieši bērnu dēļ izvēlējušies dzīvi laukos. Apsaimniekojot zemi, Puncuļi izmēģina alternatīvas metodes, permakultūru un mikrobioloģiju. Arī bērnus viņi izglīto citādi - mājapmācībā. Zane un Mārtiņš arī paši daudz mācās un gatavi citiem palīdzēt gan ar padomu, gan, piemēram, senioriem atved pārtiku no veikala. Lauku darbi, mājas apmācība bērniem, sevis un citu izglītošana un arī atbalstīšana ir viņu ikdiena. Tiekamies ar Puncuļu ģimeni Ģimenes studijā.

Aizķērušies Īrijā - tā var teikt par Zani un Mārtiņu. Mārtiņš atklāj, ja uz Īriju devies  divu nedēļu atvaļinājumā, bet palicis uz desmit gadiem. Zane turp devusies vēl ātrāk, lai, kā pati saka, sāktu pieauguša cilvēka dzīvi.

Tā kā abi uz Īriju devušies jauni, pamazām arī visi draugi un paziņas bijuši Īrijā.

"Saikne ar Latviju samazinājusies, bet saikne ar latvietību nav pazudusi," atzīst Mārtiņš. Zane piebilst, ka tā pat ir pastiprinājusies, jo Latvijā tas bijis pašsaprotami.


Abi satikušies 3x3 nometnē.

Stāstot par Linus mācībām mājās, Zane atklāj, ka sākumā vēlējušies, lai dēls 2-3 dienas apmeklē skolu un 2-3 mācās mājās. Skola tam nebija gatava, tāpēc izvēlējās mājskološanu. Bet tagad visā valstī ir mājskološana, un reizēm bijušo klasesbiedru vecāki vēršas pēc padoma.

"Pamatā mūsu ceļš atšķiras ar to, ka mēs sagatavojam vielu, mēs izvēlamies pedagogus. Tiem bērniem, kas šobrīd ir mājās, informāciju iedod skolotājs. Viņiem nav izvēles, viņiem  ir jāseko skolotāja instrukcijām un tie ir dažādi ceļi. Mēs neapskaužam tos vecākus, kuriem pēkšņi ir jāielec tajā loma. Ja vīrs nav gatavs ļoti iesaistīties, tas ir gandrīz neiespējami. Ir jābūt balansam," vērtē Zane.


Mārtiņš skaidro, ka, neskatoties uz mājmācību dēlam, arī viņu ikdiena ir mainījusies, jo ne jau visas zināšanas spēj iedot paši dēlam. Bija pulciņi, muzeju apmeklējumi, tikšanās ar citām ģimenēm, kuru bērni mācās mājas. Tagad tā visa nav vai arī ir daļēji interneta vidē.

Mājmācība ietver arī darbošanos saimniecībā. Piemēram, pavasarī būs pirmie cālīši. Vispirms olas liks inkubatorā, gaidīs un kad izškilsies, arī bērniem būs jārūpējas par cālīšiem. Bet meitām ir pasūtīta sava siltumnīca.

Pagaidām saimniecība ir neliela, tikai viens akrs zemes, kur Zane un Mārtiņš nodarbojas ar dārzniecību, putnkopība, audzē tējas. Pirms četriem gadiem abi nolēmuši, ka tā būs pamatnodarbošanās.

Mārtiņš studē permakultūru un mikrobioloģiju, un abi domā ar savām zināšanām un prasmēm braukt atpakaļ uz Latviju. Zanes ģimene palīdz aktīvi meklēt Latvijā to vietu, kur ģimenei apmesties, pietiekami nesasniedzamu un sasniedzamu vienlaicīgi.

Puncuļiem nepieder ne zeme, kuru viņi apsaimnieko, ne arī māja, kuru izglābuši no sabrukšanas. Māju viņi īrē, bet līgums paredz, ka Puncuļi to restaurē un var palikt, cik ilgi vēlas. Ja vēlas, var arī izpirkt.

Zane bilst,  ka viņiem nav pārliecības, ka zeme ir tas, kas obligāti jāatstāj bērniem, un viņi arī nedomā, ka bērniem būtu obligāti jādara tas pats, ko dara vecāki.

"Ja viņi gribēs būt programmētāji, viņi varēs to darīt. Vecākais ir izdomājis, ka grib būt programmētājs, viņš mācās programmēt, bet ar noteikumu, ka viņam ir jāzina, kā par sevi parūpēties, kā saslaucīt grīdu, kā noslaucīt putekļus un kā uztaisīt maizīti. Kad tu tos pamatprincipus māki, ja vari izaudzēt sev kartupeļus un par vistu parūpēties, tad vari programmēt. Ja pamati ir piepildīti, tālāk ir brīva izvēle," atzīst Mārtiņš.

Pandēmija ir mainījusi arī Zanes un Mārtiņa ģimenes uzņēmuma ikdienu. Dažas biznesa sagataves izzuda, arī hobiji izzuda jeb kļuva par pamatnodarnošanos. Mārtiņš stāsta, ka viņš daudzus gadus meditē un tagad ir kļuvis par meditācijas skolotāju, palīdz citiem iedziļināties sevī. Tā ir viena no lietām, ko aktīvāk praktizē. Otra lieta, kam ir vairāk laika, ir rotu kalšana.

Zane ir sertificēta dūla un palīdz būt pēc iespējas veselīgākai grūtniecei un ģimenei kopumā gaidīšanas periodā, palīdz arī dzemdību pieredzē un trīs mēnešus pēc tām. Tikšanās gan tagad notiek virtuāli un citreiz pat pie izslēgtām kamerām, jo cilvēkiem tā ir vieglāk atklāties.

Zane ir izveidojusi atbalsta kustību jaunajām māmiņām, virtuālu tikšanās vietu reizi nedēļā. Abi arī turpina uzklausīt cilvēkus, kas nonākuši krīzē, un cenšas viņiem palīdzēt.


Līgo, Līgo!

22. jūn. 2022, Nav komentāru

Uzspēlēsim spēli! 

Cik no, attēlos redzamajiem, ziediem Tu atpazīsti? 

Labi! 

Padarīšu uzdevumu mazliet grūtāku - cik no tiem Tu zini kādu īpašību? Iespējams, medicīnisku? 

Atbildes sūti te: ATBILDES līdz 30. jūnijam. Viens laimīgais no RÚMES saņems saulstāvjos lasītu tēju! Lai veicas! 



VASARAS SAULSTĀVJI

21. jūn. 2022, Nav komentāru

https://www.youtube.com/playlist?list=PLAI21ZHycSoYP1mNcW1McRgpiIgGbBO0H

Kārlis Skalbe pasaka "Piecpadsmit"

Publicēja Māras loks ieeja pasaka · 9 Oktobris 2018
Tags: Kārlis, Skalbe
I
Tas notika tai zemē, kur vālodze reiz  ganīja govis. Viņa bija salasījusi visas mušas (toreiz viņu bija vēl  maz, sapakājusi tās vienā maisā un svilpodama šūpojās lokanā bērza zarā,  jo govis mierīgi gremoja siltajā saulē: Kas viņas trenca? – mušas dūca  pa maisu.
Bet mušu dūkšana ir bīstama – es domāju –  tikai priekš ganiem, jo viņas tos viegli iemidzina; citādi jau miegs  pats par sevi ir veselīgs, un lai Dievs dod visiem labu miegu! Bet  vālodzei būtu bijis labāk, ja viņa būtu maisu pakārusi tālāk no ausīm  nost: tad viņa daudz priecīgāk svilpotu bērzos. Jo agrāk viņas balss  esot skanējusi tik līksmi kā eņģeļu mēlīte, Bet, kā tagad skan eņģeļu  mēlītes, to laikam zin tikai debesis.
Vālodze aizmigusi...Vēzis tad bijis  vislielākais progresists. Noskatījies, ka vālodze aizmieg, tas klusām  uzrāpies augšā un pārgriezis ar šķērēm dūcošo maisu.
Maiss plīsis ar tik briesmīgu sparu, ka  vēzis atšūbeniski nogāzies lejā un lauzis kaklu, un no tā laika  izvērties par vislielāko atpakaļrāpuli. Bet mušas izklīdušas pa visu  zemi, un vālodze vēl šobaltdien raudādama dzenā govis.
II
Tai zemē, kur vālodze ganīja govis, reiz  dzīvoja gudrais. No kā viņam bij dota gudrība? Vai no saules, vai no  zvaigznēm?... Tas bija izaudzis zemes visklusākā galā, tumšā meža malā.  Viņš dzīvoja klusā namā, kura logus aiztina meža apiņi; pagalmu pārauga  biezi virši. Tikai reti soļi bij ieliekuši  viņu brūnos zarus.
Viņa namā krita gaisma no augšas. Tur viņš  sēdēja dienu un nakti pie atvērtā salmu lūka kā debess vārtos un  runājās ar saulēm un zvaigznēm. Viņš dzirdēja pasaules žvinkstam,  redzēja astes zvaigznes kā milzīgi greznus pāvus staigājam pa debess  lauku, un viņa galvā rindojās nepārredzamas skaitļu rindas. Viņš tās  rindoja un saistīja brīnišķos veidos. Skaistas bija šās zvaigžņu bildes  kā debess naktī. Un viņas nevarēja būt citādas, jo tā vīra dvēsele bij  zvaigžņu atspīdums. Katrs debess stars krita viņa sirdī kā atvērtā  ziedā, jo viņš nebija cits kā silā izplaucis saules puķes zieds. No  kurienes saules puķei smagi galva pilna zelta domu, no turienes bij viņa  gudrība.
Naktīs pa viršu teku, rasu netraukdama,  atnāca Dēkla klusajā namā. Viņa rādīja gudrajam savā rokā likteņa  pavedienu. Un viņš redzēja tur cilvēkus, satinušos iedomībā un neīstā  gudrībā kā zirnekļa tīklā. Redzēja, kā viņi mierīgi smaka šais šaurajās  cilpās...
„Viņi paliek pat tukli un izskatās tik apmierināti!”
„Nekustoties arvienu paliek tukli, un  sārtums uz viņu vaigiem ir nāves zīme. Jo, kas nekustas, ir nomiris, lai  arī kā rozes ziedētu viņa vaigi,”Dēkla teica.
„Kā viņi var dzīvot tādā šaurībā?”
„Miroņi mierīgi guļ savos kapos, un visšaurākais zārks nespiež viņiem sānus.”
Tad viņa iztina no zīda nēzdodziņa laimes  spogulīti un rādīja gudrajam laimes dzīvi. Tā bija skaista kā zaļa  pļava, un pļava bij plaša kā debess. Laikam pati debess bija šī pļava,  jo ļaudis tur staigāja starp saulēm kā bērni starp milzīgām purenēm un  matos viņiem mirdzēja zvaigžņu kroņi, it kā tie būtu Dieva dēli.
Kad gudrais to bij redzējis, viņš aizvēra savu zvaigžņu lūku, aizslēdza savu namu un gāja meklēt ļaudis.
III
Gāja, gāja, nonāca lielā, pelēkā pilsētā. Tā bija vislielākā pilsēta tai zemē, kur vālodze reiz ganīja govis.
Šī pilsēta bij  ievērojama caur to, ka  gudrībai še nebij tempļi celti kā citās mūžīgās pilsētās. Gudrības  altāri šeit atradās taisni uz ielām un tirgus laukumiem kādēļ gudrība  bij viegli visiem pieietama un visi ļaudis bij gudri.. Un pār visiem  valdīja viena gudrība – „piecpadsmit”.
Šī pilsēta bij viena no laimīgākām  pilsētām pasaulē. Viņa nepazina nezināšanas moku, nezināja atzīšanas  sāpju. Ikkatrā ielā spīdēja kā lukturis, ko gudrais naktssargs ik vakara  aizdedzina: „piecpadsmit!”
Ikkatrs vaigs priecīgi smaidīja: „piecpadsmit...”
Ik ielas stūrī stāvēja glīti koka  altārīši, lēti izcirsti, kā akas grodi. Uz viņiem nedega svētā uguns,  tie bija kā kurpnieku galdi. Tik atzveltnes krēsls pie viņiem bij  mīksts, lai varētu kalpot gudrībai sēdu un zvilu; balts galdiņš, uz kura  stāvēja alus kanna un piens, un medus, un cāļa spārns: kalpošana  gudrībai bij sasniegusi visaugstāko vienkāršību, to varēja arī ēdot un  dzerot.
Un krēslā sēdēja apaļš vīriņš, tam vaigs  spīdēja kā saule no gudrības prieka un galvvids kē mēness no gudrības  smaida. Viņa piere nepazina grumbu, viņa acīs nekad nebij skatījusies  nakts. Vienā rokā tam bija elkšņa kociņš, otrā rokā mazs, mazs cirītis.
Ap viņu stāvēja ļaudis: vīri un sievas, jaunekļi un bērni. Cik veci tie arī bij vai jauni, visiem uz lūpām bij gudrības smaids.
Garāmejot katrs labprāt piegāja pie gudrā  un noskatījās, kā tas iedzēra malku salda alus, noslaucīja lūpas un,  galvu klanīdams, sita ar cirīti kociņā un skaitīja:
Cērt`, cērt`, / Ko es cērt`, / Es cērt` / Piecpadsmit;/Ja kas netic,/ Lai nāk skatīt,/Še būs atrast/ Piecpadsmit.
„Piecpadsmit!” gudrais noteica un  smaidīdams pacēla kociņu. „Visiem vajaga pašiem pārliecināties, lai  katrs nāk pats un izskaita. Tas atņem dvēselei šubas un ienes viņā  laimes mieru. Vienīgā ideja, kas cilvēkam var dot laimi, ir piecpadsmit.  Lai katrs nāk pats un izskaita.”
Un ļaudis nāca, naivi smaidīdami, vilka ar  pirkstu pa kokā iecirstām strīpiņām, un viņu mutes  gavilēja:”Piecpadsmit, jā, kā tad: piecpadsmit!”
Bet daudzi jau vairs negāja skaitīt.
Tie stāvēja aiz to mugurām, kam vēl bij  palikušas azotē šaubas un kas gribēja pieķert gudro viņa cirtienu skaitā  – vai vienkārši atjaunot iemīlēto patiesību; daudzi stāvēja aiz šo  cilvēku mugurām. Vecie mierīgi sūca savas pīpes un pļāpāja šo un to.  Skuķes grūstījās un smējās, mētādamas sārtās bizītes, un grauza  riekstus, un šķielēja uz zēniem. Bet zēni lielījās: „Nu zināms,  piecpadsmit! Ko jūs vēl skaitāt kā aitas...”Bet gudrie basā omulīgi  mierināja: „Lai pārskaita, lai pārskaita, tas iepriecina prātu!”
Un jaunas skuķītes gudri pīkstēja: „Es  biju tikai trīspadsmit gadus veca, kad pirmoreiz skaitīju. Un man tūliņ  iznāca piecpadsmit, tāpat kā papam un mammai. Un paps teica, lai es  tālāk vairs neskaitot, un tūliņ man šuva garus svārkus. Un svētdienās  pie mums nāk tik daudz viesu, un visi zina: piecpadsmit...Cik milzu  soļiem gan attīstība iet uz priekšu, un cik tie zēni ir gudri! Nez vai  pavisam ir muļķi pasaulē?”
„Varbūt kaut kur uz laukiem, be te jau nav.”
Un patiesi, te visi bij gudri, visi  skaitīja piecpadsmit. Reiz viens bij izskaitījis sešpadsmit, bet tas bij  sen nosmiets un aizmirsts – pazudis kā mākoņu ēna. Un, ja gudrais  iedzēries kādreiz izcirta trīspadsmit, visi tomēr skaitīja piecpadsmit,  jo nebij vairs šaubu un katrs ņēma kociņu rokā ar pārliecību, ka viņā ir  piecpadsmit. Šis skaits mūžam dūca ļaužu ausīs, jo gudrais nobeidza  savu mācību ar šādu lielisku ķērienu.
Cērtot ap galvu tam griezās melns mušu  gredzens un spindzēja: „piecpadsmit, piecpadsmit!”Kad gudrais vakarā  nolika savu cirīti un kociņu un ļaudis šķīrās, tas ķēra ar roku mušas un  svieda tās viņiem pakaļ. Mušas ieķērās gājējiem matos un spindzēja:  „piecpadsmit, piecpadsmit!”Visa pilsēta dūca piecpadsmit, un visi  iegrozīja savu dzīvi saskaņā ar piecpadsmit, jo tas bija lēts un visiem  pieejams skaitlis. Un nebija nekā ne lielāka, ne mazāka –par  piecpadsmit, visas vērtības maksāja piecpadsmit, visi pielūdza  piecpadsmit. Un ik dienas uz laukiem un ielām gudrības kalēji cirta savā  kociņā piecpadsmit...
Pie viņu altāriem atnāca gudrais, kas bij  skatījies Dēklas spogulī. Tam mati bij sirmi kā vecs sudrabs, piere  nosūbējusi domās kā dzeltens lauka akmens.
„Kur šai pilsētā ir gudrības templis? Labie ļaudis, kas var aizvest turp?”
„Mums tempļu nav,”gudrības kalējs, priecīgi smaidīdams, atbildēja. Ļaudis brīnījās svešiniekā.
„Vai jums neviens vairs nemācās?”
„Mācās gan. Mēs kaļam katru dienu. Bet  mūsu gudrība viegla, un visi viņu zin, redziet,” – un viņš iesāka  klanīties uz sava kociņa:
Cērt`, cērt`,
Ko es cērt`,
Es cērt`
Piecpadsmit;
Ja kas netic,
Lai nāk skatīt,
Še būs atrast
Piecpadsmit.
„Redziet, te ir! Piecpadsmit. Izskaitiet paši! Jūs varat pārliecināties, es galvoju par katru strīpiņu.”
„Piecpadsmit!” svešinieks nopūtās, viņa acis iedegās. Dodat to skaitīt bērniem un ubagiem! Mans skaitlis ir miljons!”
„Miljons! He, ko viņš runā? Kas ir miljons?”ļaudis, nicīgi smiedamies, jautāja viens otram.
Bet gudrības kalējs nopietni paskatījās uz  svešo, sita ar tuklo pirkstiņu pie gudrās pieres un kratīja galvu:  Ārprātīgs, ārprātīgs!”
Bet svešais saslējās un runāja šiem ļaudīm  svešā balsī un svešā, neredzētā spēkā: „Miljons ir zvaigžņu jūra,  miljons ir smilšu kalns. Miljons ir zelta druva, pilna nezināmu graudu,  miljons ir mūžamežs.
Laižat upi caur sietu un skaitat ūdens  pilienus, laižat jūras smiltis caur pirkstiem, tad jūs redzēsiet  miljonu. Izskaitat apcirkņus, izskaitat zvaigznes! Debesīs simts  zvaigžņu logu, katrā logā miljons, aiz katra miljona miljonu bezgalība.  Bezgalībā staigājot, soļi skan kā marmorā!”
Bet pilsētnieki bija staigājuši pa pelēkiem ielas akmeņiem. Kā viņi varēja to saprast?
„Ārprātīgs!”gudrības kalēji kratīja  galvas.”Ārprātīgs!” pūlis kliedza un raustīja viņu aiz drēbēm:”Ej,  miljon, miljonār!” Svešinieks vēl ko runāja, bet mušas aizdūca viņa  vārdus – un gudrības kalēji locījās uz saviem altāriem un klabināja: „cērt`,cērt`...”
Svešinieks atstāja pilsētu. Viņu izvadīja  ļaudis, kā bērni izvada muļķīti no ciema. Citi smējās un raustīja viņu  aiz drēbēm. Citi nožēloja viņa ārprātību. Līdzcietīgas skuķes bāza viņam  pīrāgus ķešā. Un atstāja to, kad vakars tumsa, aiz pilsētas vārtiem.
IV
Gudrais stāvēja naktī sava meža krēslā.  Pret tumšo mežu spalgi mirdzēja zvaigznes. Zālē gulēja vēsa rasa. Viņa  vaigi bij valgi, acis pilnas bēdu.
Tad klusu atnāca Dēkla, rasu no zāles netraukdama.
Tā noglaudīja ar savu zelta rociņu viņa salto vaigu, sniedza viņam sarkanu sēnīti ar balti mirdzošiem raibumiem.
„Mušmire. Tev papriekš ir jāizsprādzina  mušas, citādi tevi neviens nedzirdēs. Ļaudis nav ļauni, tikai mušas  viņiem tā aizdūkušas ausis, ka viņi vairs nekā nesamana. Tā būs  vislabākā zāle.”
Un gudrais sēja mušmires. Ap viņām tekāja  skudras: tās uzsūca skudru ģifti, ap viņām locījās čūskas, sēņu kāti  mirdzēja no ģiftīgām siekalām.
Reiz nakti gudrais noliks viņas uz ielām,  tad mušas sāks sprāgt un visa pilsēta smirdēs. Visas galvas smirdēs, un  ļaudis  ar riebumu sukās mušas no matiem. Un pilsētā reiz paliks klusu  un ļaudis sāks klausīties un domāt. Un smieklīgi viņiem izliksies  gudrības kalēji ar saviem cirīšiem. Tie apgāzīs viņu altārīšus, šos  kurpnieku galdus, un cels gudrībai templi skaistākā kalnā. Pie torņu  lūkām dienām un naktīm stāvēs jauni un veci vīri, sievas un meitas un  skaitīs saules un zvaigznes.
Varbūt viņi kādreiz izskaitīs līdz miljonam un viņu soļi sāks skanēt bezgalībā kā baltā marmorā.

JAUNUMS-PĀRGĀJIENI iekš RÚMEs

8. jūn. 2022, Nav komentāru
Spied uz linka, lai uzzinātu vairāk. Un/sazinies/, lai uzzinātu vēl vairāk!
/darbiba/pargajieni/26062022-tory-hill--frochans-loop/



Jaunākie ieraksti

  • Lai mierpilni svētki jūsmājās!
    24 dec, 2024
  • Eposa “Lāčplēsis” lasīšanas maratons
    8 okt, 2024
  • PAR MULTEŅU SKATĪŠANOS LATVIJAS SKOLĀS. N. SAKSS KONSTANTINOVS
    27 sep, 2024
  • Fermentēšanas labums
    22 sep, 2024
  • "Mazā raganiņa" Pēc Otfrīda Preislera darba motīviem | SARUNA AR REŽISORI BAIBU GAIGRU
    13 sep, 2024
  • Steinera vīzijas īstenošana mūsu bērnu dzīvēs
    4 sep, 2024
  • Steinera pieeja izglītībai – ceļš uz bērna holistisko attīstību
    4 sep, 2024



Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.